Драупада Мурма

Сподели со своите пријатели

Рускиот претседател Владимир Путин им честиташе на својот индиски колега Драупада Мурма и на премиерот Нарендра Моди за 75-годишнината од независноста на Индија, се вели во пораката објавена денеска на веб-страницата на Кремљ. Loading… „Во децениите откако вашата земја стана независна, таа постигна широко признат напредок во различни области, вклучувајќиПрочитај повеќе