Дмитриј Лисицки

Сподели со своите пријатели

Дмитриј Лисицки, командант на руските падобранци и еден од најозлогласените команданти на Путин, е пронајден мртов, пишува Украинска Правда. Loading… Постојат две верзии на приказната за неговата смрт – едната вели дека се самоубил, додека другата вели дека бил убиен од Вооружените сили на Украина. Блогерот Јегор Гузенко, кој служешеПрочитај повеќе