Бола Ахмед Тинубу

Сподели со своите пријатели

Нигеријците денеска излегоа на гласање за да изберат нов претседател, бидејќи мандатот на лидерот во заминување на земјата Мухамаду Бухари завршува, објави Ројтерс. Loading… Избирачките места беа отворени во 8:30 часот, иако британската новинска агенција наведува дека на некои локации низ земјата избирачките места сѐ уште не биле подготвени даПрочитај повеќе