Бернард Арно

Сподели со своите пријатели

Од 1 февруари оваа година, десетте најбогати луѓе во светот имаат вкупно богатство од 1,44 трилиони долари. Loading… Според најновиот извештај на магазинот Форбс, Илон Маск повеќе не е најбогатиот човек на светот. Првото место на листата на најбогати луѓе во светот го зазеде Бернард Арно. Овој француски бизнисмен еПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Французинот Бернар Арно, претседател и извршен директор на глобалната компанија за луксузни производи LVMH (Louis Vuitton Moet Hennessy) е најбогата човек во светот. Loading… Тој го презеде првото место од американскиот претприемач Илон Маск, според веб-страницата на магазинот Форбс. Според Форбс, богатството на Арно пораснало за 23,6 милијарди американски долариПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Илон Маск си ја поврати позицијата на најбогат човек на светот, пишува CNN. Loading… Според Bloomberg Billionaires, нето вредноста на извршниот директор на Tesla (TSLA) сега е околу 192 милијарди долари, во споредба со 187 милијарди долари на извршниот директор на LVMH (LVMHF), Бернард Арно. Двајцата центи-милијардери, термин кој сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Богатството на најбогатиот човек во светот, Бернард Арно, надминува 200 милијарди долари, а шефот на француската компанија за производство на луксузни стоки LVMH стана само третото лице, по Илон Маск и Џеф Безос, кој некогаш се стекнал со таков богатство. Loading… Богатството на Арно за прв пат надмина 200 милијардиПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најбогатиот човек на светот Бернард Арно ја назначи својата ќерка Делфина (47) на чело на модната куќа Диор. Loading… Од 2013 година ја извршуваше функцијата извршен потпретседател на брендот Луј Витон. Оваа промена уследи како дел од реконструкцијата на LMVH, инаку највредната компанија во Европа, која вклучува и брендови какоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Американскиот мултимилијардер Илон Маск повеќе не е најбогатиот човек на светот откако вредноста на неговите акции во компанијата за електрични автомобили Тесла драстично падна. Loading… Форбс и Блумберг тврдат дека Маск на прво место бил престигнат од Французинот Бернард Арно, извршен директор на синџирот на луксузни стоки LVMH. Маск еПрочитај повеќе