Бао Фан

Сподели со своите пријатели

Исчезнувањето на Бао Фан, водечки бизнис брокер во технолошката индустрија, минатиот месец повторно го разгоре јавниот интерес за феноменот на кинеското „исчезнување на милијардери“. Loading… Бао е основач на инвестициската банка China Renaissance Holdings, која има работено со интернет гигантите како Tencent, Alibaba и Baidu и важи за лидер воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Еден од најистакнатите кинески инвестициски банкари исчезна, потврди неговата компанија. Loading… Бао Фан, извршен директор на China Renaissance Holdings и милијардер, „не беше достапен во последните денови“, соопшти компанијата вчера. Бао е водечки посредник во зделките во Кина чии клиенти се врвните технолошки компании Диди и Меитуан, а објавата наПрочитај повеќе