авионска несреќа

Сподели со своите пријатели

Во областа Запорожје во Украина утрово се урна авион Ан-26 при технички лет и има жртви, соопшти Регионалната воена управа на Запорожје. Loading… Се наведува дека околностите се истражуваат и дека деталите ќе бидат соопштени подоцна, пренесува агенцијата Интерфакс.Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Мал авион се урна денеска на прометна улица во главниот град на Хаити, Порт-о-Пренс, при што загинаа најмалку шест лица, меѓу кои и пилотот. Loading… Авионот полетал од аеродромот Порт-о-Пренс кон градот Жакмел на Хаити и по дваесет минути пилотот испратил предупредување дека моторот им се расипал, соопшти Агенцијата заПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Најмалку тројца пилоти загинаа, а еден е тешко повреден кога два авиони за обука КТ-1 се судрија во воздух и се урнаа во јужна Јужна Кореја, соопштија официјални лица. Loading…   Загинаа 8 рудари во експлозијата во Србија, 20 лица се повредени   Авионите се урнале во оризово поле наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Некои луѓе кои ја одбележаа историјата, исто така, од авион тргнаа директно кон небото, а нивните достигнувања се прераскажуваат од генерација на генерација. Loading… Неодамна смртта на Црна Мамба и неговата ќерка, тогаш најбогатиот човек во Чешка, композиторот на Титаник, но и многу други, сите ги остави без зборови. ЕвеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Едно дете, двајца тинејџери и тројца странци се помеѓу жртвите од авионската несреќа која се случи во близина на Москва. Како се наведува, еден од странците е државјанин на Швајцарија. На местото на падот на рускиот авион „An-148“ со 65 патници и шест членови на екипажот во близина на МоскваПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Се појави снимка од падот на рускиот авион „Антонов 148“ кој се сруши непосредно по полетувањето од московскиот аеродром „Домодедово“. Снимката од авионската несреќа во која животот го загубија 71 патник и челови на екипажот, го забележала безбедносна камера од една приватна куќа во селото во чии атари паднал авионот.Прочитај повеќе