Ан-26 се урна во Украина при технички лет, има жртви

Сподели со своите пријатели

Во областа Запорожје во Украина утрово се урна авион Ан-26 при технички лет и има жртви, соопшти Регионалната воена управа на Запорожје.

Loading...

Се наведува дека околностите се истражуваат и дека деталите ќе бидат соопштени подоцна, пренесува агенцијата Интерфакс.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Италија: ЕУ мора заедно да го заштити стратешкото производство