Два авиони се судрија во Јужна Кореја, загинаа тројца пилоти

Сподели со своите пријатели

Најмалку тројца пилоти загинаа, а еден е тешко повреден кога два авиони за обука КТ-1 се судрија во воздух и се урнаа во јужна Јужна Кореја, соопштија официјални лица.

Loading...

 

Загинаа 8 рудари во експлозијата во Србија, 20 лица се повредени

 

Авионите се урнале во оризово поле на околу 300 километри јужно од Сеул, додадоа официјални лица, според Џонап.

На местото на настанот излегле повеќе од 30 пожарникари и припадници на итната помош.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  „Силно предупредување“: Северна Кореја истрела неколку артилериски ракети