Аризона

Сподели со своите пријатели

Американската сојузна држава Аризона воведе строга забрана за абортус, со што се приклучи на голем број американски држави со кои управуваат републиканците, кои ја спроведуваат одлуката на Врховниот суд на САД. Loading… Судот во округот Пима, Аризона, пресуди дека мора да се спроведе построга забрана за абортус воведена во 1864Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Полицијата од Аризона пронашла мумифицирано тело во бањата на една куќа, откако од соседите добила пријава дека се сомневаат дека имало грабеж. Loading… Тие кажаа дека во раните утрински часови виделе непознато лице како се прикрадува низ куќата. Портпаролката на полицијата во изјава за Скај њуз изјавила дека по пристигнувањетоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пожарот во Аризона, кој речиси тројно се зголеми од ветрот во средата, изгоре десетици згради и принуди илјадници луѓе во селата да ги напуштат своите домови. Loading… Пожарот зафатил ретко населена ридска област, 23 километри северно од Флагстаф, град во северна Аризона, соопшти американската Шумска служба.   Чеченците и рускатаПрочитај повеќе