ХОРОР ВО АРИЗОНА – Мумифицирано тело пронајдено во када

Сподели со своите пријатели

Полицијата од Аризона пронашла мумифицирано тело во бањата на една куќа, откако од соседите добила пријава дека се сомневаат дека имало грабеж.

Loading...

Тие кажаа дека во раните утрински часови виделе непознато лице како се прикрадува низ куќата.

Портпаролката на полицијата во изјава за Скај њуз изјавила дека по пристигнувањето во куќата нашле непозната жена како претура по работите, а потоа пронашле мумифицирано тело во бањата.

Соседите тврдат дека сопственичката на куќата, 60-годишна жена, не ја виделе околу една година и претпоставувале дека таа во меѓувреме се отселила.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ова е европска земја со најмногу должници

Полицијата верува дека мумифицираното тело е на сопственикот на куќата, но сѐ уште се чека лекарска потврда.

Кристин Ли Волтерс, која беше пронајдена како претура низ домот, беше обвинета за две кражби.

Полицијата соопшти дека Кристин ги поминала последните два дена во домот, ја украла облеката и чантите на сопственикот, а потоа се обидела да ги продаде преку Интернет.

Сè уште не е јасно колку долго телото било во кадата, но полицијата соопшти дека е во „природно мумифицирана состојба“, што се случува кога труп е изложен на многу суви услови кои бавно се распаѓаат.

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Ученички го симнаа хиџабот во Иран во знак на протест

Причината за смртта сè уште е нејасна, но од канцеларијата на лекарскиот преглед велат дека не веруваат дека жената починала од насилна смрт.