Пукање во САД: Едно лице загина

Сподели со своите пријатели

Во престрелка во САД едно лице загина, а друго е рането, јавува Си-Ен-Ен.

Loading...

Маж (37) е уапсен откако по случаен избор застрелал две лица во градот Витстон, Аризона.

Едно лице им подлегна на повредите.

Осомничениот по пукањето побегнал во пустината.

Официјални лица не го објавија името на осомничениот или детали за тоа како бил уапсен.

Службите само наведуваат дека сторителот е поранешен војник.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Петмина Палестинци загинаа во смртоносни инциденти