Алепо

Сподели со своите пријатели

Силен земјотрес го погоди Алепо, град на северот на Сирија, веќе разурнат од граѓанската војна. Loading… Според последните објавени податоци, во Сирија загинале повеќе од 1.400 луѓе. Спасувачките екипи велат дека многу згради се уништени, а под урнатините се затрупани голем број луѓе. Во оваа област, милиони бегалци најдоа привременоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Аеродромот во Алепо е оштетен од израелски ракетен напад и моментално е надвор од функција, објавија сириските државни медиуми. Loading… Сириската воздушна одбрана одговорила на нападот, пренесуваат медиумите повикувајќи се на воени извори, пренесува Ројтерс. Сириската опсерваторија за човекови права објави дека во воздушните напади биле уништени и неколку магациниПрочитај повеќе