Александар Бочан-Карченко

Сподели со своите пријатели

Српскиот министер за внатрешни работи Александар Вулин денеска треба да се сретне со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров за време на работната посета на Москва. Loading… Според руското Министерство за надворешни работи, Лавров и Вулин планираат да разговараат за соработката меѓу Русија и Србија и ќе разговараат заПрочитај повеќе