Пронајдена подморница на Ескобар, постои сомнеж дека на неа се крие големо богатство

Сподели со своите пријатели

Поранешни агенти на ЦИА тврдат дека ја пронашле подморницата на наркобосот Пабло Ескобар.

Како што се препоставува еден од најважните криумчари на дрога, оваа подморница ја користел за превоз на кокаин од Колумбија во Порторико од каде истиот бил префрлан во САД.

БИЛА МАЖЕНА ЗА КРАЛОТ НА КОКАИНОТ: Ова е приказната за жената на Пабло Ескобар (видео)

Loading...

Можно е на подморницата да се наоѓа изгубеното богатство вредно дури 57 милијарди евра, но тоа се уште не е потврдено затоа што подморницата допрва треба да се истражи.

Според претпоставките, агентите на ЦИА случајно ја откриле откако бура го потресла морското тло и открила остатоци од подморницата. За оваа откритие снимен е и документарец на „Дискавери“.

Пронашол заборавени пари од Пабло Ескобар – на својата фарма ископал 600 милиони (фото)

Во најавата на документарецот се гледа како нуркачите го прегледуваат дното на морето во потрага по милијардите на Ескобар. Се верува дека Ескобар заработувал дури 356 милиони евра неделно со препродажба на дрога во Америка.

Бил професионален убиец на Ескобар: Убил 250 луѓе, одлежал 23 години, а еве со што се занимава денес (видео)

Подморницата во САД превезувала и по два тони кокаин. Ескобар е убиен на 2. декември 1993. година.

На следната страница прочитајте ја приказната за Пабло Ескобар


Pages: 1 2

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.