Ова се 10 најнеобични бордели во светот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Љубителите на бордели не одат таму исклучиво поради сексот. Има многу причини и задоволства кои луѓето ги пронаоѓаат на такви места. Во многу земји борделите одамна се легализирани, а освен класичните сексуални услуги, сопствениците се трудат да ги одушеват муштериите со многубројни детали.

Го изнајмила станот и заминала на одмор, а новиот станар го претворил во бордел

Loading...

Во желба да се разликуваат од другите и да заработат врз основа на својата оргиналност и креативност, сопствениците на бордели се повеќе преферираат услуги со нереални содржини и бордели со необичен изглед.

Ова се веројатно најнеобичните бордели во светот.

Бордел „Вонземјанин“

Дали некогаш сте сонувале да имате секс со вонземјанин? Американскиот богаташ и политичар Денис Хоф, кој неодамна почина, посветувал доста внимание на своите многубројни бордели кои ги поседувал, а бил сопственик на еден од најнеобичните – бордел „Вонземјанин“.

Контроверзен бордел само за богаташи: Чланарината чини 1,6 милиони долари, а локацијата е тајна (ВИДЕО)

Според идејата на сопствнеикот, борделот кој се наоѓа во невада на 145 километри од Лас Вегас уреден е во стилот на вселенската станица.

Loading...

Подвижен бордел

Сексот во автомобил е фантазија за повеќе од луѓето, а нема некој што барем еднаш во животот пробал водење љубов во возила на зафрлени места. Таквите сексуални односи се најзастапени во Велика Бритнаија, а по примерот на тоа, се формирани бордели кои алудираат на секс во автомобили.

Малите возила „пешн вејгон“ станале популарни ширум земјата. Цената на таквите „патувачки пордели“ е ниска, но услугите се такви да ви пружаат можност за секс на мал простор.

Скандал: Бордели и салони за масажа меѓу недвижнини на Ватикан

Доколку се одлучат да платат за секс во вакви возила, Бритнаците можат да ги најдат на разни локации: паркинзи, места за кампување, под мостови, на периферијата на градот…

Јавна куќа за лица со инвалидитет

Добро познатата биртанска проститутка Беки Адамс, која со таа професија се занимава повеќе од 20 години, во едно интервју збрувала за сексуални односи со лица кои имаат некоја форма на инвалидитет.

Многумина во земјата се обиделе да им помогнат  на лицата со хендикеп да не се откажат од телесното задоволство во кое уживаат луѓето кои немаат такви проблеми.

Loading...

Проституцијата во Куманово „цутела“ и во почетокот на 20 век (ФОТО)

Адамс во 2013 година основала бордел за лица со инвалидитет.

– Социолошките сваќања укажуваат на тоа дека лицата кои имаат било каков вид на телесно пореметување мора да бидат рамноправни со останатит елуѓе, а така е и во сексот. Без оглед што имаат одредне хендикеп, тоа не значи дека немаат желба за секс и во тоа им треба помоп, рекла тогаш Беки Адамс.

Вагон бордели

Многумина тврдат дека Јапонците и генерално Азијатите се меѓу најперверзните во светот и дека секојдневно ги искажуваат своите алузии кон перверзијата. Затоа во земјата постојат т.н. вагони бордели.

Loading...

Одредени љубовници имаат ветиш да имаат секс на јавни места, во јавен превоз, а ваквите бордели во возови, претставуваат рај за нивните телесни задоволства.

Бордел со кукли руши рекорди на посетеност: Куклите поскапи од живите девојки (ВИДЕО)

Во Јапонија познат е концептот „чикан“, а се однесува на ситуации кога путницит ево метро или воз сакаат по интимни делови од телото да ги допираат личности кои ги привлекуваат.

Што се однесува до вагон борделите, лицата кои влегуваат внатре се однесуваат како перверзни патници кои обожаваат да практикуваат секс за време на возење, а групниот секс „секој со секого“ е честа појава на такви места.

Loading...

Бордели со кукли на дување

Многу луѓе имаат чудни сексуални склоности, па така во одредени делови на светот постојат бордели во кои луѓето имаат секс со кукли на дување.

Поголем дел од муштериит екои преферираат ваков вид на секс тврдат дека тоа им е фетиш и дека куклите можат да прават се што тие сакаат, затоа што ништо не одбиваат и трпат секаков вид „малтретирање“ кое ви паѓа на памет во тој момент.

Меѓуто апостојат и мажи кои се плашат да имаат секс со личност од женскиот пол или едноставно не уживаат во секс со жена, иако немаат сексуални претензии кон мажите.

Loading...

Во Европа отворен првиот бордел со секс кукли, а еве колку чини „забавата“ (фото)

Бордели „Големи сестри“

Замислете да имате можност за одење во јавна куќа или на места каде ќе имате секс кога и да посакате, а да не мора ништо да плаќате? Звучи неверојатно?

Токму таква можност нудат т.н. бордели „големи сестри“.

Значи, таму воопшто не мора да платите за сексуални односи, но влегувањето на такви места носи и прифаќање да ги снимате вашите сексуални односи.

Loading...

Се поставува прашањето каква корист имаат сопствениците на ваквите бордели?

Симулираат силување и така заработуваат за живот

Одговорот е едноставен – имаат свои интернет канали и телевизии на кои ги објавуваат таквите снимки и врз основа на популарноста и бројот на прегледи, заработуваат пари.

Вакви бордели анјчесто има во Чешка и Словачка, а многумина тврдат дека така во иднина можат да изгледаат ријалити шоута во Европа.

https://youtu.be/jEq0u3nwTHA

Нана Плаза

Во Бангкок постои вистински центар за блуд. Тоа е четирикатна зграда во која има околу 40 барови.

Loading...

Она што е интересно, во тие го-го барови, нема макроа, ако сакате нешто повеќе од гледање на го-го танчерките, ја бирате онаа која најмногу ви се допаѓа и со неа договарате висина на цената за услугите.

Бордел „Војна на ѕвездите“

Ваквиот бордел неодамна бил отворен во САД и според официјалните податоци е се повеќе популарен меѓу клиентите.

Вработените се преправаат и маскираат во ликови од популарната серија, а посетителите имаат дружење, авантура и секс со „лик од серијата“ со кој посакаат.

Во ова село сите жени и девојчиња се приморани на проституција

Loading...

Мустанг Ранч

Место кое повеќе изгледа како луксузен хотел, а се наоѓа во Невада.

Концепиран е така што посетителите не плаќаат з асамиот сексуален чин, туку времето кое го минуваат со ескорт дамата со која се препуштаат на уживање, освен секс, вклучено е и целосно дружење со неа, во зависност од желбата и потребите.

Велат дека е премногу скапо, но исто така тврдат дека услугите на таквите дами се многу поразлични од обичните проститутки.

Малолетничката проституција цути на Балканот: Тарифи од 10 до 2.000 евра!

Со текот на времето кое гостот го договара, таа ќе исполни се што ќе и наредите и нема да го остави гостот сам ниту минутка.

Бордел Паша

Паша е најголема јавна куќа во Европа. Се наоѓа во германскиот град Келн и тоа е зграда со 12 ката, има 29.000 квадратни метри и 120 проститутки.

Во тој бордел постојат голем број промоции и попусти.

Така, во март 2007 година, корисниците постари од 66 години имале енормен попуст во попладневните часови.

Каде се троши најмногу на проституцијата?

Во 2008 година, сите клиенти кои го тетовирале логото на борделот можеле бесплатно да влезат внатре.

Денеска сопствениците на борделот гарантираат дека ќе добиете услуги какви што сакате, а парите ќе ви ги вратат доколку во целост не се оправдани вашите очекувања.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *