Контроверзен бордел само за богаташи: Чланарината чини 1,6 милиони долари, а локацијата е тајна (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Сокриено неколку метри под она што на прв поглед наликува на паркинг, во Германија се наоѓа едно посебно место за богаташите. Овде никако нема да можете да видите обични луѓе, а локацијата на овој клуб во Минхен е добро сочувана тајна.

ПОЛИЦИЈАТА ОТКРИ ТАЕН БОРДЕЛ: Нема да верувате што пронашле во затнатиот одвод

Loading...

Само неколкумина луѓе успеале да влезат во новоотворениот „Contenance Club“. Она што е познати е дека се наоѓа некаде кај плоштадот „Theresienwiese“, каде милиони луѓе се собираат при Октобарфест.

 

 

Членството во овој клуб изнесува околу 1,6 милиони долари на годишно ниво. Тука има вклучено врвен ВИП третман, летови со приватен авион било каде во Европа, како и екстраваганден подрум кој е наменет само за оние најбогати клиенти.

Во Европа отворен првиот бордел со секс кукли, а еве колку чини „забавата“ (фото)

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Шолц планира уште еден телефонски разговор со Путин, иако сега е „несоодветно време“

За жените пристапот е забранет освен ако не се вработени во клубот. Дури и што се однесува на барањата многу се строги, затоа што секоја жена која е ангажирана мора да биде секси.

Скандал: Бордели и салони за масажа меѓу недвижнини на Ватикан

Тие мора да имаат помалку од 59 килограми, да бидат повисоки од 175 сантиметри, но и да бидат помлади од 35 години. Исто така многу е важно да немаат партнер.

 

Loading...

 

Откако е отворен клубот минатиот месец, стана центар на бројни контроверзии, а означен е и како „бордел за племството“ и како „мизогиниски мачо клуб“.

Малолетничката проституција цути на Балканот: Тарифи од 10 до 2.000 евра!

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Шолц планира уште еден телефонски разговор со Путин, иако сега е „несоодветно време“

Меѓутоа, сопствениците сакале да останат анонимни и ги отфрлаат тврдењата дека тука се работи за секс клуб.

Париз казни 1,142 клиенти на проститутки од 2016 година

Внатрешноста на овој клуб е украсена со масивни лустери, розови цртежи, златни троседи, круни и статуи.

 

 

Сопственикот (63) познат како Мајк, вели дека не сака во својот клуб никој кој цела ноќ само ќе седи, да изгледа намрштено и да пие.

Каде се троши најмногу на проституцијата?

Тој вели дека жените кои работат кај него мора да бидат елегантни и секси. Додава дека им е дозволено да зборуваат со гостите само ако тие први им се обратат.

Руските проститутки откриваат нова ера во нивната професија: „Уживаме како никогаш досега“

Loading...
ПРОЧИТАЈТЕ И:  Шолц планира уште еден телефонски разговор со Путин, иако сега е „несоодветно време“

Истакнува дека имал случај со девојка која не сакала да работи кај него.

Ноќна дама спиела со 10.000 мажи па открива што тие навистина сакаат

– Не сакаше да работи за 250 долари од ноќ. Деведесет проценти од жените на овој или оној начин  се проституираат, вели тој.


Leave a Reply