ЧЕЛИЧНА ГРАДБА ВО ПРАШИНА: Погледнете како за 16 секунди е урнат овој облакодер (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Облакодерот Пенсилванија беше срушен за само 16 секунди.

Loading...

Во оваа зграда биле вградени дури 16,000 тони челик. Имала 21 кат и била напуштена 12 години.

Кога будала ќе влета во живо во утринската програма (ВИДЕО)

Огромната градба и покрај својата цврстина беше уништена од експлозијата за 16 секунди.

Погледнете го видеото:


Leave a Reply