Вработен во училиште фатен со лажна универзитетска диплома

Сподели со своите пријатели

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Е.М.(63) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „употреба на исправа со невистинита содржина“.

Loading...

Пријавениот кој бил вработен на одредено време во СОУ „Наце Буѓони“ во Куманово со цел да го трансформира својот работен однос на неопределено време, приложил фалсификувана диплома за завршено високо образование во Софија, Р Бугарија.

 

Leave a Reply