31.08.2019 11:28

Водителка го спореди својот афроамерикански колега со горила (ВИДЕО)


Презентерот на АВС, Алекс Хаусен, ги водеше утринските вести со колегата Jејсон Хакет, кога одеднаш, коментирајќи за еден сегмент поврзан со зоолошката градина во Оклахома, таа се сврте кон својот афроамерикански колега и рече дека горилата изгледа како него.

Кога прилогот завршил социјалните мрежи зовреа, ја осудија презентерката, а многумина коментираа дека таа заслужува да биде отпуштена за таа забелешка.

loading...

Таа се извини следниот ден за коментарот.

When Alex Housden KOCO thinks her co anchor Jason Hackett KOCO resembles an animal…

Публикувахте от Joy Shana в Четвъртък, 22 август 2019 г.

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments