31.08.2019 11:28

Водителка го спореди својот афроамерикански колега со горила (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Презентерот на АВС, Алекс Хаусен, ги водеше утринските вести со колегата Jејсон Хакет, кога одеднаш, коментирајќи за еден сегмент поврзан со зоолошката градина во Оклахома, таа се сврте кон својот афроамерикански колега и рече дека горилата изгледа како него.

Кога прилогот завршил социјалните мрежи зовреа, ја осудија презентерката, а многумина коментираа дека таа заслужува да биде отпуштена за таа забелешка.

loading...

Таа се извини следниот ден за коментарот.

When Alex Housden KOCO thinks her co anchor Jason Hackett KOCO resembles an animal…

Публикувахте от Joy Shana в Четвъртък, 22 август 2019 г.

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments