ЖКК Куманово

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на ЖКК Куманово викендов на домашен терен го совладаа составот на МЗТ Скопје со резултат 60:46 во Првата женска кошаркарска лига. Loading… Со оваа победа тимот на ЖКК Куманово – Гризли влегува во плеј оф завршницата на домашниот шампионат како третопласирана екипа, со што ќе има предност на домашенПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово Гризли викендов на домашен терен го совладаа лидерот на табелата, составот на Баскет кам. Loading… Домашната екипа на теренот покажа карактер, од почетокот до крајот на средбата и со убедливи 15 поени разлика го победи Баскет кам и ја задржа третата позиција на табелата.     ВоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово впишаа нова победа во вториот дел од тековната сезона во Првата женска кошаркарска лига. Loading… На домашен терен вчера кумановки го совладаа составот на ЖКК Бадел со резултат 75:71 во мечот од 12то коло на домашниот шампионат за дами. Следниот меч кумановки повторно го играат на домашенПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово утре на домашен терен ќе ги одмерат силите против составот на Пробаскет од Кавадарци. Loading… Станува збор за натпревар од 8. коло од Првата женска кошаркарска лига. И двата клуба имаат сличен биланс на успех досега, со тоа што кумановки имаат предност во табелата со една победаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово впишаа пораз на гостувањето против Баскет кам викендов во рамките на Првата женска кошаркарска лига. Loading… Така Баскет кам славеше во Каменица со 85:70, и покрај желбата на кумановки да впишат нова победа во табелата. Со овој пораз ЖКК Куманово остануваат четврторангирани, додека Баскет кам го заземаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово утре со почеток во 13:30 ќе ги одмерат силите на гостување против составот на Баскет Кам. Loading… Станува збор за натпревар од шестото коло од Првата женска кошаркарска лига на Македонија. Кумановки ќе се борат за четвртата победа сезонава, откако од досегашните пет натпревари имаат три добиениПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово впишаа нова победа на домашен терен овој пат против составот на ЖКК Крива Паланка. Loading… Во вчерашната средба кумановки беа подобри од својот конкурент од регионот, па така средбата заврши со резултат 69:48 и нови бодови во табелата за ЖКК Куманово. Најпрецизни во домашниот состав беa СнежанаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово утре со почеток во 20 часот го пречекуваат составот на ЖКК Крива Паланка во рамките на првата Женска кошаркарска лига. Loading… Станува збор за четврто коло од домашниот шампионат за дами, а средбата ќе се одигра во спортската сала на СОУ „Перо Наков“. Досега кумановки имаат двеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово впишаа победа на гостински терен изминатиот викенд против составот на ЖКК МЗТ Скопје Аеродром. Loading… Во СЦ „Јане Сандански“ кумановки впишаа нови два бода, откако го совладаа противникот со резултат 68:74. Со тоа кумановки котираат високо во табелата со две победи и еден пораз од почетокот наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово утре со почеток во 17 часот го играат третиот натпревар сезонава, овој пат против екипата на МЗТ Скопје. Loading… Од досегашните два одиграни натпревари кумановки имаат една победа и еден пораз, иако во оваа сезона влегуваат со големи амбиции, особено по спојувањето со клубот Гризли. Се очекуваПрочитај повеќе