ЖКК Куманово со пораз од Баскет кам

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово впишаа пораз на гостувањето против Баскет кам викендов во рамките на Првата женска кошаркарска лига.

Loading...

Така Баскет кам славеше во Каменица со 85:70, и покрај желбата на кумановки да впишат нова победа во табелата.

Со овој пораз ЖКК Куманово остануваат четврторангирани, додека Баскет кам го зазема лидерското место по шест одиграни натпревари сезонава.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Пукање во центарот на Куманово