ЖКК Куманово впиша нова победа: Падна и Бадел

Сподели со своите пријатели

Кошаркарките на Куманово впишаа нова победа во вториот дел од тековната сезона во Првата женска кошаркарска лига.

Loading...

На домашен терен вчера кумановки го совладаа составот на ЖКК Бадел со резултат 75:71 во мечот од 12то коло на домашниот шампионат за дами.

Следниот меч кумановки повторно го играат на домашен терен, во сабота од 16:00 часот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановец натепал вработен во Отсекот за управни работи