Женгжу

Сподели со своите пријатели

Женгжу, град во централна Кина, кој е дом на огромна фабрика за Ајфони, им нареди на шест милиони луѓе да се затворат откако порастот на случаи на „Ковид-19“ предизвика насилни протести во индустрискиот центар. Loading… Стотици работници протестираа пред фабриката и се судрија со полицијата вооружена со палки и облечениПрочитај повеќе