здравство

Сподели со своите пријатели

„ПАРИ” АНАЛИЗА: Во „Аџибадем Систина“ минатата година граѓаните оставиле запрепастувачки 77,5 милиони евра, а во „Жан Митрев клиник“ 32,5 милиони евра, или само во овие две приватни здравствени установи, за извршените здравствени услуги, народот платил 110 милиони евра! Во 2020 година, пак, во овие две болници се слеале 69,1 милион евра или 40,9 милиониПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќе од 50 лица завршиле во болница откако јаделе месо од умрена крава. Дури 60 жители на едно село во Јужноафриканската Република итно минатиот четврток биле префрлени во болница, откако јаделе месо од крава која била убиена од отровна кобра, пишува Дејли мејл. 15 момчиња завршиле во болница откако силувалеПрочитај повеќе