време

Сподели со своите пријатели

Променливо облачно, од пладне и особено во западните и јужните делови со врнежи од дожд, кои локално ќе бидат пообилни, е временската прогноза која за денеска ја најавуваат синоптичарите од Управата за хидрометеорлошки работи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималните температури ќе се движат од 7 до 16 степени,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сончево со мала до умерена облачност најавуваат метеоролозите за денеска. Попладне во западните делови ќе има зголемување на облачноста со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, максималната температура ќе биде во интервал од 26Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Утринава во земјава преовладува претежно облачно и постудено време, особено на планините и повисоките места. Има слаб локален снег во Пелагонија, а на другите места врнежите престанаа. На некои повисоки места и планините во западните делови има ниска облачност и намалена видливост која изнесува до 50 метри. Дува слаб ветерПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почетокот на неделата ќе го одбележи топло и претежно сончево време, јавува Метеопро. Loading… Мало наоблачување се очекува попладне, а услови за краткотраен дожд ќе има во повисоките предели низ земјата. Максималната температура во понеделник ќе забележи вредности околу 22°С во поголем дел од земјата, додека малку потопло ќе бидеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Деновите од претстојниот последен априлски викенд ќе поминат во релативно топло време. Утрата ќе бидеат свежи, но со минимална температура која ќе има позитивна вредност насекаде низ земјава, јавува Метеопро. Loading… Генерално мала облачност се очекува во четврток. Ветерот ќе биде далеку послаб во однос на претходните два дена. ПрекуПрочитај повеќе