Владислав Шапша

Сподели со своите пријатели

Две беспилотни летала (дронови) паднале на автопатот во руската област Калуга, која на север граничи со Московската област, а локалниот гувернер денеска изјави дека немало експлозија, пренесува Ројтерс. Loading… „Областа е оградена“, рече регионалниот гувернер Владислав Шапша на апликацијата за пораки Телеграм. Според информациите на Шапша, беспилотните летала паднале наПрочитај повеќе