Владимир Соловјов

Сподели со своите пријатели

Руски пропагандист тесно поврзан со Владимир Путин неодамна ја изнесе идејата членка на НАТО да стане дел од Русија среде војната во Украина. Loading… За време на неодамнешната програма на државната телевизија, водителот Владимир Соловјов зборуваше за Лисабон, главниот град на Португалија, и рече дека има причина зошто таа земјаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Верниот сојузник на рускиот претседател Владимир Путин и шеф на пропагандата, Владимир Соловјов, ја нападна германската министерка за надворешни работи Аналена Баербок на прилично хулигански начин. Loading… Имено, тој е водител на политичка програма на каналот „Русија-1“ под контрола на Кремљ, а е познат по своите контроверзни коментари. Но, овојПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Владимир Соловјов, сојузник на рускиот претседател Владимир Путин и познат пропагандист, се осврна на извештаите дека украинските проектили оштетиле мост на Крим. Loading… Во 2014 година, руската армија го зазеде полуостровот Крим од Украина, а нападите врз регионот ескалираа во последните месеци. Вчера руските власти објавија дека украинските сили гоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Меѓународниот кривичен суд (МКС) во Хаг во петокот издаде налог за апсење на рускиот претседател Владимир Путин, обвинувајќи го дека е одговорен за воените злосторства во Украина, кои Москва ги нарече бесмислени, а Киев објави дека тоа е „само почеток“. Loading… Токму ова обвинение беше предмет на неделна дискусија наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Главниот уредник на руската државна телевизија Russia Today и една од најпознатите пропагандистки на Путин, Маргарита Симонјан, неодамна во емисијата на друг пропагандист Владимир Соловјов изјави дека војната во Украина е борба меѓу Русија и целиот Запад, во која Русија на крајот ќе победи и ќе се покаже како „најголематаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Пропагандистите на Путин повторно ја оправдаа војната во Украина во емисијата на омилениот водител на Путин Владимир Соловјов. Loading… Овој пат еден од гостите беше професорот Виталиј Третјаков, кој сите Украинци ги нарече животни. „За дваесет до триесет години картата на Европа ќе биде сосема поинаква. Моќните европски народи исчезнуваат,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Рускиот тајкун и пријател на Владимир Путин, Владимир Соловјов објави видео на Твитер во кое ја напаѓа и се заканува на Италија. Loading… „Нека треперат европските копилиња. Повторно ќе ги поминеме Алпите и ќе видиме дали се сеќаваат во Милано како ги бакнуваа рацете на руските војници“, вели Соловиев воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Советник на министерот за внатрешни работи на Украина, Антон Герашченко, објави видео на кое се прикажани гости во емисија на руската државна телевизија како разговараат за потенцијален воен напад врз Франција. Loading… Таа идеја стана предмет на дискусија поради поддршката на францускиот претседател Емануел Макрон за Украина во војната соПрочитај повеќе