Пријателот на Путин и се заканува на Италија: Трепете, гадови, пак ќе ги поминеме Алпите (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Рускиот тајкун и пријател на Владимир Путин, Владимир Соловјов објави видео на Твитер во кое ја напаѓа и се заканува на Италија.

Loading...

„Нека треперат европските копилиња. Повторно ќе ги поминеме Алпите и ќе видиме дали се сеќаваат во Милано како ги бакнуваа рацете на руските војници“, вели Соловиев во видеото што на Твитер го сподели Антон Герашченко, советник на украинскиот министер за внатрешни работи.

„Ако ќе бидете груби, копилиња, тогаш знајте дека Русите се движат бавно, но возат брзо“, рече Соловиев, потсетувајќи се на походот на руската војска на северот на Италија во 1799 година.

Тогаш рускиот генерал ја поразил француската војска, која била принудена да го напушти Милано.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Три катастрофи што ја опустошуваат Украина: Две веќе предизвикаа сериозни штети, а најлошата допрва доаѓа

 

 

Сите информации поврзани со најновите случувања со војната во Украина можете да ги прочитате ТУКА.

Loading...