Вјачеслав Шаповалов

Сподели со своите пријатели

Од должност се разрешени Кирило Тимошенко, еден од клучните помошници на украинскиот претседател Володимир Зеленски, Вјачеслав Шаповалов, заменик министер за одбрана, Алексеј Симоненко, заменик јавен обвинител и Васил Лозински, заменик министер за инфраструктура. Loading… Зеленски најави дека и други високи функционери ќе поднесат оставки од своите функции во владата воПрочитај повеќе