Виштица

Сподели со своите пријатели

Веќе неколку дена гори ниска вегетација и деградирана шума во липковското село Виштица. Loading… Според информациите на Регионалниот центар за управување со кризи, станува збор за многу непристапен терен каде пожарникарите на Територијалната противпожарна единица Куманово не можат да интервенрираат. Според најавите, од тие причини, денеска ќе се бара воздушнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Заталкан куршум оштетил паркиран автомобил во липковското село Виштица. Loading… – На 20.07.2023 во 23.50 часот во Полициското одделение Матејче, С.Ш.(51) од село Виштица, липковско, пријавил дека во село Виштица патничко моторно возило „мерцедес“ на неговиот брат, кое било паркирано во дворот, било оштетено од залутан куршум, информираат од СекоторПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Повеќе локации во околината на Куманово и Липково денеска и утре привремено ќе бидат без електрична енергија. Loading… Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи денеска во период од 08:00 до 09:30 прекини ќе има кај корисниците од липковските села Опае, Липково, Отља, Матејче, Виштица, Никуштак, Стрима,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Четири хектари сува трева и нискостеблести растенија вчера изгореле во атарот на селото Виштица, општина Липково, информираат денеска од Регионалниот центар за управување со кризи. Loading… Во 14:35 часот започнала интервенција на тројца пожарникари од ТППЕ Куманово, а во гаснењето учествувале и петмина вработени во Македонски шуми. – Поради непристапенПрочитај повеќе