Вашингтон

Сподели со своите пријатели

Еден маж е убиен, а три лица се ранети во вторникот вечерта во престрелка во Вашингтон, соопшти американската полиција, додавајќи дека меѓу ранетите има и осумгодишно дете. Loading… Градската полиција соопшти дека мажот бил прогласен за мртов на местото на пукањето околу 18 часот по локално време, пренесе АП. ОстанатитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во Вашингтон е пукано во службен автомобил на амбасадата на Азербејџан, соопшти денеска прес-службата на азербејџанското Министерство за надворешни работи. Loading… „Ноќта меѓу понеделникот и вторникот пукано е во службениот автомобил на Амбасадата на Република Азербејџан во Вашингтон. Дипломатското претставништво веднаш ги извести релевантните американски структури и презентираше слики одПрочитај повеќе