Ваел Асефа

Сподели со своите пријатели

Убиен е командантот на баталјонот Деир ал Балах на Хамас, Ваел Асефа, соопшти ИДФ (израелската армија). Loading… Асефа помогна да се испратат илјадници терористи да нападнат, киднапираат и убиваат израелски цивили на 7 октомври, објави ИДФ на платформата X. Израелците објавија дека Асефа бил еден од командантите кои на 7Прочитај повеќе