супа

Сподели со своите пријатели

Потребни производи: 1 чаша кромид, сецкан 1 лажичка масло 500 г грашок 200 г шунка сол црн пипер Подготовка: Loading… Во тенџере ставете го кромидот во загреано масло. Додадете го грашокот, исечете ја на коцки шунката и доволно вода за да се покрие. Зачинете со сол и црн пипер. Покријте соПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Овој оброк може да го носите секаде со себе. Loading… Диетата со супа се базира на чорбеста храна која лесно се вари, а ги содржи сите неопходни нутритиенти и разновидни намирници за секој ден. Трае седум дена, а може да изгубите и до 4 килограми. Поента е секој оброк даПрочитај повеќе