Стјуарт Пич

Сподели со своите пријатели

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оствари работна средба со специјалниот претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан, Сер Стјуарт Пич, на која присуствуваше и амбасадорот на Обединетото Кралство, Н.Е. Метју Лосон. Loading… На средбата од страна на министерот Спасовски беше изразена посебна благодарност до Обединетото Кралство за континуираната активнаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија Бујар Османи денес оствари средба со Специјалниот пратеник на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, надлежен за Западен Балкан, Сер Стјуарт Пич, кој е во дводневна работна посета на нашата земја. Loading… Османи на средбата го поздрави интензивниот ангажман наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, придружуван од министерката за одбрана, Славјанка Петровска, се сретна со Сер Стјуарт Пич, специјален претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан, придружуван од амбасадорот на Обединетото Кралство во земјава, Метју Лосон. Loading… На состанокот е разговарано за актуелни прашања во регионаленПрочитај повеќе