Стево Пендаровски

Сподели со своите пријатели

Претседателот Стево Пендаровски со сопругата ќе присуствуваат на погребот на Кралицата Елизабета Втора, информираат денеска од кабинетот на шефот на државата. Loading… Погребот на кралицата ќе се одржи на 19 септември во Лондон, а голем број светски лидери веќе го потврдија своето присуство. Поради ограничениот број на места во салатаПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот Стево Пендаровски денеска упати сочувство за смртта на кралицата Елизабета Втора. Loading… – Изразувам најдлабоко сочувство за смртта на Нејзиното Величество Кралицата Елизабета II. Нејзината доживотна определба да му служи на народот, посветеност и лидерство дури и во најтешките мигови, ќе бидат трајна инспирација за новите генерации, напиша Пендаровски.Прочитај повеќе