состојба на патишта

Сподели со своите пријатели

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, информираат од Авто мото сојузот на Македонија. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е појава на одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево, ВиницаПрочитај повеќе