Шупли камен

Сподели со своите пријатели

Пожар од големи размери ноќва ги остави без спиење мештаните на кумановското село Шупли Камен откако се доближи преблиску до куќите. Loading… Според сведоштва на мештаните и очевидци пожарот се доближил на педесетина метри од куќите, но натчовечки напори на пожарникарите и месното население спречиле катастрофа. Според информациите на ЦентаротПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Голем пожар вечерва избувнал на потегот од селата Доброшане кон Шупли Камен во Куманово. Loading…     Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, на оваа локација гори сува трева и нискостеблеста вегетација.     Во меѓувреме активни се уште два пожари. Едниот во населбата Карпош конПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Почна тампонирање на патот во кумановското село Шупли Камен, информираа денеска надлежните од одделението за комунални дејности од општина Куманово. Loading… – Ќе се тампонираат 1, 4 километри од патот во ова населено место по барање на жителите. Градежните активности ги извршува избрана компанија, изјави помошникот раководител на одделението, МомчилоПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На неколку локации во кумановско вчера избувнале пожари, информираат од Регионалниот центар за управување со кризи. Loading… Деветмина пожарникари со три противпожарни возила вчера гаснеле поголема површина сува трева и стрништа во атарите на кумановските села Шупли Камен и Тромѓа. Интервнцијата траела од 17:40 до 21:50 часот. Пожар имало иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски заедно со претседателот на Владата на Република Бугарија Галaб Донев, во придружба на министри од двете влади, претставници од Делегацијата на ЕУ и Европската банка за обнова и развој, денеска 29.10.2022 година (сабота), со почеток во 12:00 часот ќе присуствуваат наПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Премиерите на Македонија и Бугарија, Димитар Ковачевски и Галеб Донев во сабота ќе присуствуваат на настанот „Отпочнување со градба на источен дел од железница на Коридор 8, секција Куманово – Бељаковце – Крива Паланка” во Шупли камен во Куманово. Loading… Како што информираат од Владата на настанот се очекува даПрочитај повеќе