Голем пожар на потегот меѓу Доброшане и Шупли Камен (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Голем пожар вечерва избувнал на потегот од селата Доброшане кон Шупли Камен во Куманово.

Loading...

 

 

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, на оваа локација гори сува трева и нискостеблеста вегетација.

 

 

Loading...

Во меѓувреме активни се уште два пожари. Едниот во населбата Карпош кон село Никуљане кадеисто така горат сува трева и нискостеблеста вегетација.

 

 

Пожар има во селото Сув Орах во Општина Старо Нагоричане каде горат сува трева, нискостеблеста вегетација и смрека.

Екипите на ТППЕ Куманово и ТППЕ Старо Нагоричане се на терен.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановка крадела во Струга, полицијата ја приведе

Никола Ивановски