Сејмур Херш

Сподели со своите пријатели

Кремљ во четвртокот соопшти дека светот мора да ја знае вистината за тоа кој го разнел Северниот тек и дека треба да се спроведе меѓународна истрага откако американски истражувачки новинар објави дека нуркачи на американската морнарица го разнеле гасоводот. Loading… Експлозиите на гасоводите Северен тек 1 и 2 се случијаПрочитај повеќе