Роберт Балард

Сподели со своите пријатели

Се појави најновата снимка од потонатиот Титаник и покажува нешто што луѓето досега не го виделе. Loading… Истражителите кои го снимиле го нарекоа најдоброто видео од потонатиот брод досега. Тимот на Ocean Gate Expeditions објави неверојатни 8K видеа на нивниот канал на YouTube, откривајќи го познатиот лак, сидро и другиПрочитај повеќе