поплави

Сподели со своите пријатели

Пет лица загинаа, а илјадници се евакуирани во јужна Германија по обилните врнежи што го погодија регионот и предизвикаа големи поплави. Loading… Поради ова, високи функционери предупредија дека климатската криза само ќе се влоши. Претходно беше потврдено дека две лица и еден пожарникар загинале во сојузната покраина Баварија. Во меѓувреме,Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Железничкиот сообраќај меѓу Берлин и Минхен, како и меѓу Штутгарт и Франкфурт е во прекин поради поплавите што ја погодија Германија, објави Дојче Бан. Loading… Компанијата ги повика граѓаните да ги одложат сите несуштински патувања, пренесува Тагешау. Во југозападниот округ Шварцвалд-Баар се активирани неколку одрони, а во градот Милхаузен неколкуПрочитај повеќе