Оксфордшир

Сподели со своите пријатели

Удар на гром предизвика огромна експлозија во фабрика за рециклирање храна во Оксфордшир. Loading… Сведоците изјавија дека виделе огромна огнена топка како го осветлува небото по експлозијата во електраната Северн Трент Грин во Касингтон, северно од Оксфорд. Жителите пријавија прекини на струја во Витни, Барфорд, Чипинг Нортон и Милтон подПрочитај повеќе