Нетфликс

person holding remote pointing at TV

Сподели со своите пријатели

Нетфликс ги објави новите покачувања на цените во своето последно писмо до инвеститорите. Loading… „Како што го подобруваме Netflix, повремено ќе бараме од нашите корисници да платат малку повеќе за да го оправдаат овој напредок, што пак ќе донесе нови инвестиции и подобрувања на нашите услуги“, велат од компанијата. НетфликсПрочитај повеќе

red and black x sign

Сподели со своите пријатели

Нетфликс објави оглас за високо платен проект менаџер за машинско учење, бидејќи актерите се плашат од иднината на вештачката интелигенција во Холивуд. Loading… Додека актерите и писателите штрајкуваат за правична компензација и заштита од вештачката интелигенција, Нетфликс објави позиција за менаџер на производи за машинско учење кој ќе заработува помеѓуПрочитај повеќе

white and black concrete building during night time

Сподели со своите пријатели

Нетфликс ни е познат како стриминг видео услуга, но малкумина знаат дека првично започнал како услуга за изнајмување видео ДВД на корисници, преку поштенската услуга. Loading… Интересно е што оваа услуга постои до денес. Сепак, компанијата најави дека оваа услуга (конечно) ќе биде прекината на 29 септември, повеќе од 26Прочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Стриминг сервисот Нетфликс ги намали цените во повеќе од 30 земји во обид да привлече повеќе претплатници. Loading… Цените се намалени во делови од Азија, Европа, Латинска Америка, Африка и Блискиот Исток, а одлуката доаѓа бидејќи трошоците за живот се зголемуваат, а Нетфликс се соочува со зголемена конкуренција. „Потрошувачите никогашПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во следните неколку месеци, Netflix ќе започне да ги блокира претплатниците кои ги споделуваат своите лозинки со луѓе надвор од нивното домаќинство. Loading… Одлуката беше предложена од компанијата за видео стриминг во писмо до акционерите минатата недела. Стриминг гигантот за прв пат навести планови за ограничување на споделувањето на лозинкитеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Во периодот од јули до септември, компанијата Нетфликс го зголеми бројот на претплатници за 2,41 милиони, на повеќе од 223 милиони, благодарение на успехот на сериите како „Stranger Things“ и „Dahmer: Monster“. Loading… Во претходните два квартали нивниот број е намален за 970.000, односно 200.000. Во САД и Канада нивниотПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Популарната драмска серија на Нетфликс „Круна“ ќе направи пауза од снимањето на шестата сезона како знак на почит кон починатата кралица Елизабета Втора, објавија во петокот британските медиуми. Loading… Серијата „Круна“ на Питер Морган се заснова на животот, кариерата и наследството на 96-годишната кралица која 70 долги години ѝ служешеПрочитај повеќе