нарко картели

Сподели со своите пријатели

Колумбискиот претседател Густаво Петро предложи шверцерите на дрога кои ги почитуваат владините услови, се предаваат и напуштаат криминални активности да не бидат екстрадирани во странство, пренесува Ројтерс. Loading… Петро, ​​кој ја презеде функцијата овој месец со ветувања дека ќе донесе „тотален мир“ во Колумбија, рече дека неговата влада е воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

По воената акција насочена кон состанок на босовите на мексиканските нарко картели, членовите на бандите почнале да се борат меѓу себе, дивеат и палат возила, предизвикувајќи хаос во државите Халиско и Гуанахуато, соопштија локалните власти. Loading… Во соопштението се наведува дека еден член на картелот е ликвидиран, а неколкумина сеПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

На патеката на белиот прав што патува од Колумбија преку Атлантикот, до европските пристаништа како Антверпен и Ротердам, за подоцна да стигне до корисниците низ Австрија, криминалните групи (нарко картели) собрани околу Србите – организирани како сериозни корпорации – во голема мера го зазедоа пазарот на наркотици во Австрија иПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Сите 27 припадници на полициската станица во мексиканскиот град Окамп се притворени под обвинение дека се вмешани во убиство на кандидат за градоначалник Фернандо Ангелес Хуарес (64). Непознати напаѓачи во четврток го убиле Хуарес со огнено оружје недалеку од неговиот имот, пренесува ВВС. Повеќе од 100 политичари се убиени ширумПрочитај повеќе