Миг-31

Сподели со своите пријатели

Воен авион МиГ-31 се урнал во Приморски крај во југоисточна Русија. Loading… Пилотите се катапултирале, соопштија од итните служби, пренесуваат медиумите. – Борбено-пресретнувачот МиГ-31 падна во шумата на десет километри од градот Алексеевка во областа Надежински – пренесува Тасс. Се проверува состојбата на пилотот. Според првичните податоци, нема жртви воПрочитај повеќе