Миг-31

Сподели со своите пријатели

Рускиот ловец МиГ-31 денеска го придружуваше патролниот авион П-8А Посејдон на норвешкото воено воздухопловство над неутралните води на Баренцовото море, бидејќи не е дозволено да ја нарушува државната граница, соопшти Националниот одбранбен центар за управување на Руската Федерација. Loading… Констатирано е дека руските средства за контрола на воздушниот простор надПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Руски борбен авион МиГ-31 паднал во езеро веднаш откако се запалил за време на тренинг лет, тврдат руските медиуми. Loading… Авионот се урна во средата во северниот регион Мурманск, јави новинската агенција ТАСС, повикувајќи се на руското Министерство за одбрана. Несреќата се случила на десет километри од градот Монхегорск, воПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Воен авион МиГ-31 се урнал во Приморски крај во југоисточна Русија. Loading… Пилотите се катапултирале, соопштија од итните служби, пренесуваат медиумите. – Борбено-пресретнувачот МиГ-31 падна во шумата на десет километри од градот Алексеевка во областа Надежински – пренесува Тасс. Се проверува состојбата на пилотот. Според првичните податоци, нема жртви воПрочитај повеќе