мароко

Сподели со своите пријатели

Најмалку 15 лица загинаа, а 37 се повредени при превртување на автобус денеска источно од Казабланка, економската престолнина на Мароко, соопштија локалните власти. Loading… Автобусот се превртел на страната на патот во провинцијата Курибја, пренесоа агенциите. Автобусот сообраќал на линија од Казабланка до руралниот регион Аит Атаб во подножјето наПрочитај повеќе