Маркус Седер

Сподели со своите пријатели

Премиерот на германската покраина Баварија, Маркус Седер се изјасни за поголема испорака на оружје за Украина, со цел да се зајакне позицијата на земјата во однос на Русија. Loading… Во исто време, првиот човек на владејачката ЦСУ смета дека паралелно треба да се бара и политичко решение. – Потребни сеПрочитај повеќе