Маркус Раиконен

Сподели со своите пријатели

Финската премиерка во заминување Сана Марин и нејзиниот сопруг Маркус Раиконен поднесоа барање за развод. Loading… „Благодарни сме за нашата ќерка и за 19 години заеднички живот“, напиша таа на Инстаграм, пренесува Би-Би-Си. Сана Марин и Маркус Раиконен се венчаа во 2020 година, кога ја водеше Финска во борбата противПрочитај повеќе