Мачеј Валчак

Сподели со своите пријатели

Полскиот научник Мачеј Валчак е ослободен од затвор во Иран и вратен во Полска, соопшти денеска полското Министерство за надворешни работи. Loading… „Постигнувањето на оваа цел беше еден од приоритетите на полската дипломатско-конзуларна служба минатата година“, се вели во соопштението на Министерството, пренесе Ројтерс. Иранската државна телевизија во јули објавиПрочитај повеќе