Лукоил

Сподели со своите пријатели

Рускиот енергетски гигант Лукоил се огласи откако неговиот претседател беше пронајден мртов. Loading… Лукоил соопшти дека Равил Маганов починал по „тешка болест“, пренесува АФП. Соопштението е објавено на веб-страницата на Лукоил.   #BREAKING Russian energy giant Lukoil says chairman dies after ‘serious illness’ pic.twitter.com/6tIi2EYUCw — AFP News Agency (@AFP) SeptemberПрочитај повеќе

Сподели со своите пријатели

Равил Маганов, шефот на рускиот нафтен гигант Лукоил, починал во четвртокот откако паднал од прозорец во болница во Москва, изјави за Ројтерс извор запознаен со ситуацијата. Loading… За неговата смрт објави и руска Правда. „Телото на потпретседателот на нафтената компанија Лукоил Равил Маганов е пронајдено во Москва. Ова беше објавеноПрочитај повеќе